Kilka cennych informacji dla osób odwiedzających Poznań                                                                                              

Samochód  - w Poznaniu obowiązuje płatna strefa parkowania. Karty postojowe nabywa się w automatach parkingowych stojących w całym centrum.
W czasie trwania imprez targowych w pobliżu terenów targowych trudno jest zaparkować samochód. Zwłaszcza przed otworzeniem (9.00) oraz po zakończeniu (17.00) dnia targowego można napotkać duże trudności związane z korkami. Płatna strefa parkowania w Poznaniu obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - do 18.00. W weekendy parkowanie jest darmowe. W 2011 strefa parkowania w Poznaniu poszerzyła się o dzielnicę Jeżyce. http://www.zdm.poznan.pl/news.php?site=view&id=950

                                                                        

Pokoje gościnne - w czasie dużych imprez targowych bardzo trudno, albo wręcz niemożliwe jest znalezienie wolnych miejsc w poznańskich hotelach, jeśli zatem macie zamiar właśnie przyjechać w tym czasie do Poznania radzimy dużo wcześniej zarezerwować miejsce noclegu. Kalendarium targów http://www.pentagos.pl/harmonogram_targow

                                                                        
Parkingi - jeśli chcecie pozostawić samochód na czas pobytu w Poznaniu na parkingu strzeżonym, to najtańsze i dość blisko centrum położone są miejskie parkingi buforowe - cena za godzinę postoju wynosi około 3 zł lub za darmo dla klientów naszych pokoi parking na terenie wybranych  posesji.

                                                                        
Komunikacja miejska - w Poznaniu funkcjonuje czasowy system biletowy bilet kupuje się nie na linie, a na czas przejazdu. W sprzedaży dostępne są bilety na 15, 30 i 60 minut. Bilet na całą komunikację 15  minutowy kosztuje 2 PLN, obojętnie czy w dzień czy w nocy. W wielu miejscach są automaty biletowe. Jeśli planujesz długą jazdę po mieście lub kilkudniowy pobyt w Poznaniu, zdecyduj się na bilet całodniowy lub tygodniowy bilety zakupisz w większości kiosków oraz w biletomatach.

                                                                        


Transport lotniczy - miasto posiada międzynarodowy port lotniczy Poznań-Ławica. Można z niego dolecieć do ponad 20 portów lotniczych głównie z Europy Zachodniej oraz latem w ramach połączeń czarterowych także do popularnych kurortów. W 2010 Ławica obsłużyła 1 419 121 pasażerów dzięki czemu plasuje się na 6 pozycji w Polsce pod względem wielkości ruchu lotniczego.